Hantaş

HANTAŞ TEKSTİL 2018

PROJE + UYGULAMA

Projenin amacı “Showroom, Ofis ve Fabrika” konseptlerinin tek bir yapıda toplamasıydı. Bu noktadan hareketle bu üçleme kurgusunu destekleyen senaryo ve ilk eskizler ortaya çıkarıldı.

Proje genelinde ahşap-metal ve mermer uyum ile uygulandı. Buna kullandığımız kumaş ve deri de eklendiğinde, bir de doğal yeşillikler ile mekanı desteklediğimizde, ahenk kendini gösterdi.

Binadan içeri girdiğinizde fuaye alanında Toros siyahı mermer ile duvarları ve kolonları, Carrara mermer ile kök ceviz banko arkasındaki lataları göze çarpıyor. Mevcut kurguda var olan sarmal merdiveninin arka planındaki dikey bahçe ve her biri el işçiliği olan cam aydınlatmalar ile oluşan binanın girişinde bu ahenkli manzara sizi bir karşılama komitesi gibi karşılıyor.

Sarmal merdiveni takip ederek yukarı çıktıktan sonra sağa döndüğünüzde butik alanına ulaşırken, sola ilerlediğinizde sekreterya ve yönetici odasına ulaşıyorsunuz.

Showroom, kadife perde, perdeler arası kullanılan metal seperatörler ve seperatörlerin arkasından kendini belli eden bitkilendirme ile akılda kalıcı bir fotoğrafik görüntü oluşturuyor. Zemindeki halının renk değişimi, renk değişimlerinde geçiş yüzeyi olarak kullanılan metal kartela sunumu için kullanılan seperatörler ve alanların merkezlerinde yer alan uzun sunum masaları ve barisol sarkıt aydınlatmalar ile oluşturulan bölümler sayesinde Showroom’da aynı anda farklı müşterilerin ağırlanması sağlanabiliyor.

Butik alanı özel bir alandır. Butik hem üst kattaki bir yürüyüş senaryosunun son mekanı hem de müşterimizin kendi A+ müşterilerini özenle misafir edeceği keyifli bir yer olarak sizi karşılar. Mekanın 4 köşesinde zemine metal flanşlar ile bağlanmış olan paslanmaz kolonlar yer alır. Üzerinde bulunduğunuz zeminde parke görünümlü ve 2 renkli balık sırt LVT malzeme kullanılmıştır, tavanda ise asma tavanlar arasında giriş kapısını takip eden bütün bir ayna ve duvarda aynanın bitiminden başlayan bookmatch rainforest mermer kullanıldı.

Merdiven çıkışında sola döndüğünüzde karşınıza yönetici odaları çıkacaktır. Bu alanlarda ahşap ağırlıklı duvar ve tavanlar ile zeminlerde parke kullanıldı. Yönetici odasında zeminde metal ve parkenin birleşimi detayı ile zeminde desen çıkarıldı. Yönetici odalarını tüm yerleşimi yeniden düzenlenerek müşteri taleplerini karşılayacak şekilde düzenlendi. Proje genelinde kullanılan perde-metal-bitki ilişkisi bu alanda renklerdeki farklılıklar ile devam ettirildi. 3 yöneticinin de kendine ait farklı karakterleri yansıtan renkleri ve tasarımları oluşturuldu. Aydınlatmalar ve hareketli mobilya özel tasarlandı ve ürettirildi.

Proje ve talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[email protected]+90 224 2449909

Please contact us for your projects.

[email protected]+90 224 2449909